Atliekų rūšiavimas – jau įprasta procedūra gyventojų kasdienybėje. Tačiau gyvenamoje aplinkoje ir buityje naudojamų daiktų, prekių ir jų pakuočių, o kartu ir atliekų įvairovė didėja. Rūšiuojantiems atliekas gyventojams vis dar iškyla klausimų, kokias atliekas į  kurį konteinerį mesti. Ypač dažnai klausiama, ką galima mesti į mišrių atliekų konteinerius. Primename pagrindinius rūšiavimo reikalavimus.

MIŠRIŲ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ KONTEINERIAI.  JIE SKIRTI ATLIEKOMS, KURIŲ NEGALIMA PERDIRBTI AR PAKARTOTINAI PANAUDOTI.

Ką mesti?

Sauskelnes, asmeninės higienos priemones, popierinius rankšluosčius, vienkartines nosines, tualetinį popierių (bet ne kartoninį ruloną), sąšlavas, šaltus pelenus, dantų šepetėlius, panaudotas virtuvės, dušo kempines, skutimosi peiliukus, lipnias juostas, avalynę, keramikos, veidrodžių duženas, naminių gyvūnėlių pakratas (kraiką), užpildytus dulkių siurblių maišelius ir kitas po rūšiavimo likusias buitines atliekas.

Nemesti:

Žaliųjų atliekų, karštų pelenų, statybos ir griovimo, pavojingų, elektros ir elektrinės įrangos atliekų, pakuočių, tekstilės atliekų.

ANTRINIŲ ATLIEKŲ KONTEINERIAI BESINAUDOJANTIEMS KOLEKTYVINIAIS RŪŠIAVIMO KONTEINERIAIS

Popierius ir kartonas

Ką mesti?

Žurnalus, laikraščius, pakavimo popierių, kartonines dėžutes, gofruoto kartono dėžes, kitus spaudinius, lankstinukus, vokus, spaudos ir rašomąjį popierių, knygas (jas geriau padovanoti !!!).

Nemesti:

Nešvarių, riebalais užterštų pakuočių, riebalais sutepto, parafinuoto, vaškuoto, popieriaus su celofanu, panaudotų tapetų, popierinių nosinaičių ir servetėlių.

Plastikas ir metalas

Ką mesti?

Plastikinius gėrimų, aliejaus butelius, Tetra Pak pakuotes, plastikinius indelius nuo padažų, majonezo, indų ploviklio, kosmetikos, skalbimo priemonių, polietileno plėvelę, kitą plastikinę pakuotę, plastikinius žaislus, indus, putplastį, plastikinius rašiklius, kamštelius, dangtelius, konservų dėžutes, skardines nuo gėrimų, aliuminio lėkštes, metalines kepimo skardas, puodus, stalo įrankius, metalinius dangtelius, dėžutes, foliją, kitas metalinės pakuotės atliekas.

Nemesti:

Riebalais, dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga suteptos plastikinės ar metalinės taros, plastikinių žaislų su elektroniniais įtaisais, plastikinių medicinos priemonių, vaizdo kasečių, CD, DVD ir LP plokštelių, aerozolio flakonų, skutimosi peiliukų, dantų šepetėlių ir kitų higienos reikmenų.

Svarbu:

  • Užstatinė plastikinė gėrimų pakuotė turi būti grąžinta gėrimų gamintojams per taromatus.
  • Nuo plastiko pakuočių nebūtina nusukti kamštelių, nuimti žiedelio, jei įmanoma, reikia suspausti pakuotę ar tarą, kad kuo mažiau užimtų vietos konteineryje. Plastiko pakuotės išplauti nebūtina, užtenka pašalinti turinį, kad neužterštų kitų atliekų.
  • Jeigu plastiko atliekų gabaritai netinka plastiko konteineriams, jas reikia susmulkinti arba suspausti arba tvarkyti kaip didelių gabaritų atliekas ir pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo  aikšteles. Negalima į konteinerius netelpančių atliekų išmesti šalia konteinerių ir šiukšlinti konteinerių aikštelėse.

Stiklas

Ką mesti?

Stiklinius butelius, stiklainius, stiklinius indus ir stiklines pakuotes, įvairaus dydžio stiklo duženas.

Nemesti:

Porceliano ir krištolo, keramikos, veidrodžių, visų rūšių elektros lempučių, dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga užterštų pakuočių, medicininių ampulių, stiklinių vaistų buteliukų, armuoto stiklo ir stiklo lakštų, automobilių langų stiklų.

Svarbu:

  • Buteliai ir stiklainiai turi būti visiškai ištuštinti, popierinių etikečių pašalinti nebūtina.

TEKSTILĖ metama į tam skirtus konteinerius

 

UAB „Kupiškio komunalininkas“ administracija

Šiuo komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti (*), privalo būti užpildyti.